MONİTÖR TAMİRİ (Lcd, Dokunmatik, CCTV, Sanayi)

LCD MONİTÖR TAMİRİ

Sanayi, endüstri, kurumsal ve bireysel her alanda kullanılan; her marka, her model ve her büyüklükteki LCD (LIQUID CRYSTAL DISPLAY) panelli monitörlerin anakartlarında, invertör  boardlarında, florasan lambalarında, LCD panellerde zamanla kullanım ile oluşan veya dış etkenlerle, voltaj sorunlarıyla oluşan arızalar ekibimiz tarafından sorunsuzca giderilir.

Lcd monitör servisimizde değişmesi gereken parçalar müşteri onayı ile değiştirilir. Onarım yapılıp olması gereken test süresini geçirdikten sonra teslim edilir.

 
 
 

 

 

DOKUNMATİK MONİTÖR TAMİRİ

Mouse yerine parmakla ekrana tıklayarak, mouse veya klavye kullanmadan bilgiye hızlıca ulaşım imkanı veren dokunmatik ekran ve paneller, ekonomik bir çözüm olmaları nedeniyle de tercih edilmektedir. Ekranın kullanılacağı ortam, kaplayacağı alan, kullanım süresi, çözünürlük veya tüketeceği enerji gibi kriterler ekranın LCD veya CRT olarak tercih edilip edilmeyeceğini belirler.

Dokunmatik monitör ve panellerin kullanım alanları, oteller, restoran bar, alışveriş ve eğlence merkezleri, sanayi kontrol panelleri, fuar bilgi merkezleri, bankalar, bilet satış noktaları, ulaşım istasyonları, postaneler, hastaneler, finans kurumları, sinema, tiyatro, konser salonları, gösteri merkezleri, eğitim kurumları gibi alanlar ve avuçiçi bilgisayarlardır.

Dokunmatik ekranlı PC POS terminaller ise, özel PC donanımı ve dokunmatik LCD veya CRT monitörden oluşur. Dokunmatik ekranında bulunan tuşlara basılarak bilgi girişi ve görüntülemesi mümkündür. Ekonomik fiyat, pratik kullanım, az yer kaplaması nedeniyle tercih edilen PC POS lar, otel , restoran, cafe, bar, fast food, market, perakende mağazaları ve benzeri alanlar için ideal çözümlerdir.

Kiosk sistemi ise, dokunmatik ekranı ve ekrana dokunarak kullanılan klavye yazılımı ile kolay kullanım avantajı ve girilebilecek her türlü bilgi değişikliğini sağlar. Kiosklar üzerindeki manyetik ve smart kart okuyucu üniteleri ile, bankacılık, cafe bar restoran, mağaza, market, güvenlik, kimlik tanıma, e-ticaret, ticketing uygulamalarında kullanılır.

Tüm dokunmatik grubunun arızaları servisimizde sorunsuzca giderilmektedir.

Değişmesi gereken parçalar müşteri onayı ile değiştirilir. Onarım yapılıp olması gereken test süresini geçirdikten sonra teslim edilir.

 

     

   

 

KAMERA (CCTV) MONİTÖRÜ TAMİRİ

 CCTV (Closed Circuit Television ) , yani kapalı devre tv izleme sistemlerinde, izleme yapılan bölgelere yerleştirilmiş kameralardan alınan görüntüler bir izleme değerlendirme merkezinde toplanır. Gerektiğinde istenen görüntülerin arşiv kayıtları tutulur. Bir kapalı devre izleme sisteminde kullanılan ekranların, kullanılacağı ortam, kaplayacağı alan, kullanım süresi, çözünürlük veya tüketeceği enerji gibi kriterler LCD veya CRT olarak tercih edilip edilmeyeceğini belirler.

Alışveriş merkezleri, mağazalar, marketler, döviz büroları gibi halka açık ve yoğunluğun fazla olduğu alanlarda , dış alan gözetimi, garaj, depo gibi yerlerde genelde güvenlik amacıyla kullanılan CCTV sistemleri monitörlerinin arızaları ekibimiz tarafından sorunsuzca giderilmektedir.

Değişmesi gereken parçalar müşteri onayı ile değiştirilir. Onarım yapılıp olması gereken test süresini geçirdikten sonra teslim edilir.

 

 

 

SANAYİ MONİTÖR TAMİRİ

Mekanik işlemeyi gerektiren delme, kazma, boyama gibi bir çalışmayı bilgisayardan gelen komutlara göre otomatik olarak yapan makinelere CNC denir. Amacı insan işgücü gereksinimini azaltmak ve seri imalata geçebilmek olan bu cihazların görüntü aktarma işlevini gören monitörlerin arızaları ekibimiz tarafından sorunsuzca giderilmektedir.Değişmesi gereken parçalar müşteri onayı ile değiştirilir. Onarım yapılıp olması gereken test süresini geçirdikten sonra teslim edilir.