ŞARTLAR & KOŞULLAR

1-ÜYELİK ŞARTLARI

Servisbiziz.com’a üye olmak için, yeni üye kaydı yapılmalıdır. Kayıt sayfasında ilgili bölümler doldurulduktan ve Şartlar&Koşullar okunup onaylandıktan sonra üye olunabilmektedir.  

Üye olmak hiç bir yükümlülük altına sokmaz. İstendiği zaman üyelik sonlandırılabilir. Üyeliği sonlandırmak için isteğiniz eposta ile iletilmelidir. Üyelik sonlandırma işleminin yapılabilmesi için; üyeye kayıtlı bilgilerinden ulaşılabilmesi, üyelik iptal isteğinin kayıtlı e-posta adresinden yapılmış olması ve üyenin son verdiği sipariş üzerinden 45 gün geçmesi gerekir. Ancak üye sahtekarlık girişiminde bulunduysa, ahlak dışı mesajlar gönderiyor ya da yorum yazıyorsa, sisteme veya site ismine zarar vermeye yönelik girişimde bulunduysa üyelikler tarafımızdan iptal edilir ve üyeliği iptal edilen e-mail adresi ile gelen talepler değerlendirmeye alınmaz.

Üyenin güvenliği için sitemizde her türlü önlem alınmıştır. Bu alınan önlemlerin yanında üye, giriş bilgilerinin güvenliğinden sorumludur. Sitemiz mutlaka Üye Çıkışı yaptıktan sonra terk edilmeli, üye çıkışı yapmadan aynı pencerede başka sayfa görüntülenmemelidir.

Sitemize ait genel eposta listemiz bulunmaktadır. Listeye üye olunduğunda genel tanıtım, indirim, kampanya ve yeni ürün mesajları üyenin posta kutusuna gönderilir. Üye dilediği zaman listeden ayrılabilir. E-posta adresini değiştirmek için; kullanılmak istenilen yeni eposta adresi, değiştirme gerekçesiyle birlikte bildirilmelidir.

 

2-ALIŞVERİŞ VE ÖDEME

Site üyeleri üye girişi yaptıktan sonra üye sepeti açılır. Üyeler sepete dilediği ürünü ekleyebilir, silebilir ve satın alabilir. Üye ürünleri satın alana yada silene kadar siteyi terk etse dahi ürünler sepette kalır. Alışveriş Sepeti sayfasından istenilen ürün silinebilir veya adet değiştirilebilir.

Sitemizde satılan tüm ürün fiyatlarını serbest ekonomi kuralları gereği firmamız belirler. Müşteri, ürün üreticisi, ithalatçısı veya dağıtıcısı dahil hiç kimsenin fiyat değiştirmemiz konusunda firmamızı  zorlama yetkisi yoktur. Yazım hataları istisnadır.Tüm ürünlere yasal oranda KDV ilave edilir.


Fatura adresi üye bilgilerindeki adrestir. Farklı bir adres için de gerekli alan bırakılmıştır. Mevcut sistemin kabul ettiği ödeme seçeneklerinden biri kullanılarak ödeme yapılabilir. Taksitli alışveriş yalnızca anlaşmalı bankaların kredi kartları ile yapılır. Taksit tutarları, süreleri, uygulanan faiz oranları bankalar tarafından belirlenir. Her hangi bir bildirime gerek duyulmaksızın oranlar değiştirilebilir, taksitli satış durdurulabilir veya geçici olarak ara verilebilir. Sitemizde kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde kredi kartınız ile ilgili hiç bir bilgi alınmaz ve depolanmaz. Kredi kartı bilgilerinize, site yöneticileri dahil hiç bir personelimiz ulaşamaz. Ödeme işlemi esnasında bankalar tarafından sağlanan SET protokolü ile SSL kullanılarak kredi kartı bilgileriniz banka sistemlerine iletilir.

Sitemizde bazı ürünlere belli bir süre ile indirimler, kampanyalar düzenlenir. Bazı durumlarda kişiye özel indirimler de yapılabilir. Tüm bu çalışmalar duyurularak da, duyurulmayarak da yapılabilir.
 

3-SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Sitemize üye olan ve alışveriş yapan her müşteri, tarafımızdan düzenlenmiş olan aşağıdaki satış sözleşmesinin tüm maddelerini başka bir ihbara gerek kalmadan okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Fer Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Mesafeli Satış Sözleşmesi

İş bu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

 

MADDE 1 - KONU
İş bu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

 

MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ
Ünvan              : Fer Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti.   www.servisbiziz.com

Adres   : Perpa Ticaret Merkezi A ABlok K:11 No:1675-1677-1679-1681 Şişli  İstanbul-Türkiye
Telefon            :  0212 210 44 22

Faks     :  0212 222 84 26
eposta   : info@bilgisayaranaliz.com

 

MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLERİ
Müşteri olarak www.servisbiziz.com alışveriş sitesine üye olan kişi.

 Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ
Malın/ Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır.

 

MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI’ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4 - SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI 'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6-Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI 'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 15 iş  günü içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI 'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

4.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI 'ya faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

 

MADDE 5 - CAYMA (İADE) HAKKI

ALICI, yedek parça ve ikinci el ürünler haricinde sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren (7) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI 'ya  faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve onay alındıktan sonra en geç  3 iş günü içinde firmamıza ulaşması, ürünün ilgili madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün, ürün ile birlikte verilmiş her türlü hediye ve promosyonların SATICI 'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 15 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler, piller, sarf malzemeleri(toner, kartuş, şerit v.b) ve cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde tüketici, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 15 iş günü içinde ödeme tutarını tüketiciye iade eder.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

 

4-GARANTİ

Sitemizde satılan tüm ürünlerin garantileri; üretici, ithalatçı, dağıtıcı firmaların sağladığı garanti dahilinde olmakla beraber, firmamız garantisi de altındadır.

Ürünlerin tamiri veya değiştirilmesi garanti kartlarında belirtilen servislerin yetkisindedir. Bu ürünlerin bakımı, tamiri ve değişimi için kendi anlaşmalı servisleri yetkilidir.

Tüm değiştirme işlemlerinde ürünün, ürünle birlikte verilen aksesuarların, ambalaj ve paket malzemelerinin fiziksel zarar görmemiş olması gerekmektedir.


Asgari 2 yıl olan yasal ürün garantisi, yedek parça kapsamına giren ürünler için geçerli değildir. Bunların kendi özel garanti süreleri olabilir.

İkinci el ürünlerin garantisi, site ekranında kendi ürün bilgilerinde belirtildiği gibidir.

Alınan bir ürünün yukarıdaki şartlar çerçevesinde arıza değişiminin yapılabilmesi için e-posta ile firmamıza bildirilip onay alınması gerekmektedir. Onay alınmadan yapılacak ürün değişim talepleri kabul edilmez. Ürün değişim talebinden sonra gerekli işlemler tarafınıza bildirilir.
 

5-GİZLİLİK

http://www.servisbiziz.com web sitesi içeriğindeki tüm materyal, yazı, makale, görüntü, doküman, resim, işaret, program ve sair fikir ürünleri telif hakları Bilgisayar Analiz Merkezi / Fer Elektronik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 'ne aittir.

Bu site içerisindeki her türlü bilgi ve ürünlere ait bilgi, resim, özellik gibi her türlü içerik firmamız tarafından oluşturulmuş ve düzenlenmiştir, kopyalanamaz.

Üye bilgileri, üyenin rızası olmadan veya kanuni zorunluluk doğmadan üçüncü şahıslara verilmez.
Ancak yetkili kurum, kuruluş ve adli merciiler tarafından yazılı bir belge ibrazı halinde, bu belgeyi ibraz edene verilebilir, gerektiği durumlarda resmi işlemler için de kullanılabilir. Bunlar son kayıtlı bilgilerin yanında arşiv bilgilerini de içerebilir.

Bilgi birleştirilmesi veya devri, isim değişikliği, sitenin işleyişinde oluşabilecek değişiklikler ve
sitenin devredilmesi, satılması, el değiştirmesi gibi nedenlerle oluşabilir.

 

6-KARGO

Sitemizde yapılan her türlü taşıma işlemi yalnızca firmamız tarafından belirlenen kargo şirketleri ile yapılır. Diğer kargo şirketleri ile gönderim talepleri imkanlar dahilinde gerçekleştirilmeye çalışılır.
Sipariş edilen ürünlerin ulaşımı ile ilgili kargo dahil tüm ücretler alıcıya aittir. Anlaşmalı kargo firmaları ile gönderilerimizde ücretler mümkün oldukça minimuma çekilmiştir.
Arızalı ürünün değiştirilerek geri gönderimi ve yanlış ürün gönderimi gibi durumlarda kargo ücretleri firmamız tarafından karşılanır.

Kargo taşıma süreleri tarafımızdan belirlenmez. Firmamız yalnızca kargoya teslim edilecek zamanı bildirir. Taşıma süreleri anlaşmalı kargo şirketleri tarafından belirlenir.

 
7-TESLİMAT

Paket adrese ulaştığında fiziksel olarak zarar görüp görmediği kontrol edilmeli, ezilmiş, yırtılmış, açılmış paketler mutlaka kargo yetkilisi eşliğinde açılarak kontrol edilmelidir. Beklenmedik bir durumla karşılaşıldığında paket teslim alınmamalı, kargo yetkilisine tutanak tutturularak tarafımıza iade edilmesi sağlanmalıdır.

Paket dışarıdan bakıldığında zarar görmemiş ama içindeki ürünler herhangi bir sebepten dolayı zarar görmüş olabilir. Pakette bir hasar belirtisi yoksa bile paketi yine kargo yetkilisi eşliğinde kontrol etmek gerekmektedir.

Kargo ücreti müşteriye ait olan gönderilerde, kargo şirketi ücreti alıcıdan tahsil edebilir. Bunun dışında bir talep olduğunda firmamız ile irtibat kurulmalıdır.

Tüm bu hallerde kullanıcı herhangi bir hak talep etme, karşı dava açma veya itirazda bulunma hakkına sahip değildir.