NOTEBOOK - LAPTOP TAMİRİ

Günümüzde kullanımı oldukça yaygınlaşan dizüstü bilgisayarların (notebook) , yüksek-düşük voltaj, cihaza sıvı dökülmesi, kullanıcı hatasından kaynaklanan arızalar, virüs, program bozulması, silinmesi, kırılma, aşırı sıcak-soğuk ve bunun gibi nedenlerle oluşan elektronik ve mekanik arızaları, Bilgisayar Analiz Merkezi laboratuarında garantili olarak tamir edilir.

Notebooklarda anakart üzerindeki güney, kuzey ve ekran kartı çiplerinde oluşan arızaların onarımında BGA makinesi ile yüksek başarı sağlamış bulunmaktayız. Anakart üzerindeki her çeşit elektronik arıza tamir ile giderilebilir.

Bunun dışında lcd panellerde, panelin arızalanması, kırılması, invertör boardun arızalanması, lcd data kablosunun arızalanması, klavye, harddisk, ram, batarya, adaptör, speaker , adaptör soket girişi, usb girişlerindeki arızalar öncelikle onarım ile giderilmeye çalışılır. Onarımın mümkün olmadığı hallerde arızalı parçaların değişimi yapılır. Onay alınıp değiştirilen parçaların garantileri için, yedek parça bazında geçerli olan üretici garanti süreleri uygulanır.